Prehľad použitých materiálov

Jádra matrací

Pre matrace PerDormire sú typické vycibrený taliansky dizajn, moderné a inovatívne konštrukcie a vysoká kvalita spracovania aj použitých materiálov. Tá je kontrolovaná po celú dobu výrobného procesu od spracovania surovín po výstupnú kontrolu kvality hotové matraca. Výrobné procesy, technológie i materiály sú pravidelne kontrolované a modernizované tak, aby spĺňali najvyššie požiadavky užívateľov. Tiež vďaka tomu si matrace PerDormire získali širokú obľubu tých najnáročnejších zákazníkov.

 

Materiál matraca postele PerDormire

Materiál matraca postele PerDormire

Materiál matraca postele PerDormire

 

STUDENÁ PENA

Matrace vyrobené zo studenej peny vynikajú výbornou elasticitou, tvarovou stálosťou a dlho životnosťou. Studená pena je charakteristická veľkými pórmi, vďaka ktorým dochádza k dobrej provzdušněnost a odvodu tepla. Vzhľadom k možnosti kombinovať rôzne tuhosti pien poskytuje dobrú oporu tela a chrbtice.

 

WATERFOAM

Materiál Waterfoam je penový polyuretán na vodnej báze bez prídavkov škodlivých látok (ako CFC), ktorý zaručuje správne rozloženie hmotnosti ľudského tela a tým umožňuje kvalitný odpočinok svalov a chrbtice. Je dostupný v mnohých variantoch rôznej hustoty a nosnosti pre kvalitný spánok na mieru.
Variantom je BIO Waterfoam, polyuretánová pena zložená z vody az prvkov derivovaných z recyklovateľných materiálov, ako esenciálne oleje vytvorené práve pre zaručenie dobrého odpočinku. Predstavuje odpočinok v kontakte s prírodnými prvkami a to tak, že dokáže znížiť hladinu stresu, čím sa stáva cenným zdrojom energie pre ľudské telo, myseľ a dušu.

 

Viskoelastická (lenivá) PENA

Je to unikátny typ polyuretánovej peny s otvorenou bunkovou štruktúrou, ktorá mení svoju tvrdosť v závislosti na teplote. Pena sa pri kontakte s telesným teplom pružne prispôsobuje anatómii tela. To má zásadný vplyv na kvalitu spánku, krvný obeh a zmiernenie bolesti chrbta. Matrace, vďaka pomalému vracania sa do pôvodného stavu, nevytvára protitlak a zabraňuje tak preležaninám. Tzv. lenivá pena stabilizuje telo v optimálnej polohe pre spanie, používateľ sa počas noci menej otáča, čo prispieva k pokojnému spánku.

 

VISCO MIND®

Visco Mind® je samotvarovací materiál strednej hustoty (cca 50 Kg / m3) na báze vodnej emulzie bez použitia CFC s elastickou pamäťou. Je to vlastne visko-elastická pena vysokej technologickej kvality, ktorá sa dokonale prispôsobí telu, čím udržuje chrbticu v správnej pozícii. Materiál Viscomind® je antibakteriálny a antialergénny.
Variantom je BIO VISCO MIND, výnimočný materiál, ktorý sa prispôsobí telesnej hmotnosti, tlaku a teplote ľudského tela, čím dodáva neprekonateľné pohodlie. Je obohatený iba prírodnými produktmi, ako sú esenciálne oleje, špeciálne vytvorené pre zlepšenie spánku a zníženie hladiny stresu.
VISCO MIND® HD je samotvarovací materiál s elastickou pamäťou vyššie hustoty (cca 95 Kg / m3). Molekuly materiálu sú vo zlúčenom stave, čo zaručuje vysokú kvalitu kontaktu tela s matracom, čím je zaručená najvyššia možná podpora ľudského tela v správnej pozícii. Vysoká hustota materiálu je optimálnym riešením proti rôznym patológií spôsobeným nesprávnou pozíciou tela počas spánku ako sú napríklad bolesti krčnej chrbtice, bolesti dolnej časti chrbta atď.

 

BIO PENA

Matrac z bio peny (studenej i viskoelastickej) sú vyrobené s využitím najmodernejších materiálov na báze prírodných produktov. Suroviny pôvodne vyrábané z ropy sú u bio pien nahradené surovinami z prírodných olejov. To pozitívny vplyv na ekológiu a prináša viac prírody do našich spální. Výhodou týchto matracov je vyššia elasticita matracov, tvarová stálosť a výborné ortopedické vlastnosti.

 

SEA FOAM (morská pena)

Sea Foam je inovatívny materiál vytvorený pre oblasť systému odpočinku, vyprodukovaný deriváciou morské huby na syntetickej báze. Dobre známe charakteristiky morské huby sa dosahuje pomocou inovačného procesu pěnování, pri ktorom vzniká produkt s veľkou kapacitou priedušnosti.
Tento produkt zodpovedá trendu moderného vývoja matracov. Veľké otvory s 10x vyššou kapacitou ako otvory v obyčajných polyuretánových penách nasávajú vzduch, uchovávajú ho vo vnútri a potom ho uvoľňujú pri kontakte tela s matracom. Matrac si tak udržuje nízku a kontrolovanú úroveň vlhkosti pre osviežujúci odpočinok, ktorý doteraz nebol dosiahnuteľným. Táto charakteristika zaručuje tiež skvelú nosnosť matraca tým, že materiál vnútri vytvára vzduchové vankúšiky, ktoré spôsobujú, že matrac sa skvelo prispôsobí ľudskému telu všetkých tvarov a hmotností.

 

AIR MEMORY

Do normálneho materiálu Visco Mind® sa aplikuje séria otvorov, ktoré zvyšujú cirkuláciu vzduchu, čím znižujú stupeň vlhkosti vo vnútri matraca. Matrac z materiálu Air Memory sa tak stáva skvele priedušnou a absolútne perfektné.

 

Poťahy matracov

Samo poťahy matracov PerDormire vždy navrhnuté s ohľadom na najvyšší požadovaný komfort a je im venovaná rovnaká starostlivosť, ako celej konštrukcii a jadru matraca. Poťahy nositeľom vysokej pridanej hodnoty ktorej jediným cieľom je urobiť Váš spánok príjemnejším a pokojnejším.

Poťah matraca PerDormire

Poťah matraca PerDormire

Poťah matraca PerDormire

 

AIR SPACE

Textílie s výnimočnou priedušnosťou, používa sa prevažne na postranných častiach matraca. Jedná sa o systém založený na maximálnej vzdušnosti matraca a to tak, že prietok vzduchu je konštantná, čo odstraňuje 100% vlhkosti, ktorá sa môže utvárať vnútri matraca, čím sa odpočinok stáva zdravšie.

 

BAYSCENT®

Účinok mikro-kapslí Bayscent®, aktívnych vnútri textílie, je založený na účinnom systéme ochrany pred nežiadúcimi pachmi a vôňami. Tieto mikrokapsule sa aktivujú v textílii výberovým systémom, ktorý zabraňuje ukladaniu baktérií, ktoré príčinou nežiaducich pachov. Úprava textílií Bayscent® zaručuje odstránenie nežiaducich pachov a dodáva textíliám príjemnú vôňu čistoty. Táto dlhotrvajúca úprava udržuje nedotknutú pôvodnú kvalitu vlákien a zaručuje účinnú sviežosť ľudského tela počas spánku. Je k dispozícii aj v úprave Bayscent®Aloe s mikro-kapsulami, ktoré obsahujú výťažky z Aloe Vera, rastliny výnimočných uzdravených schopností (protizápalových, proti bolestiam a antioxidačných).

 

COOLMAX®

Pohodlie a sviežosť. Coolmax® je prvoradá textílie v regulácii telesnej vlhkosti. Vďaka svojim vlastnostiam zaručuje skvelú kontrolu a reguláciu ako teploty ľudského tela, tak rovnako telesnej hydratácie, čím odstraňuje nadmernú vlhkosť, vzniknutú potením počas spánku.

 

FUSION

Textílie Fusion je účinná proti mikróbom, výnimočne antistatická, vytvorená z osobitného viskózového vlákna s prídavkom striebra a uhlíka. Strieborné ióny vážiaci sa s bunkovými enzýmami buniek mikróbov, znemožní ich aktivitu a rozmnožovanie, čím si udrží antimikrobickou funkciu po celú dobu životnosti materiálu. Vďaka vyžarovacím schopnostiam strieborného vlákna zabraňuje udržiavanie tepla vytvoreného ľudským telom a vďaka svojej vodivosti odvádza teplo do okolia. Fusion schopnosť regulácie teploty ľudského tela. Uhlík zo všetkých prírodných prvkov najvyššiu schopnosť elektrickej vodivosti. Táto vlastnosť dovoľuje odstránenie všetkých nežiadúcich elektrostatických efektov, ktoré môžu vznikať počas spánku.

 

OUTLAST®

Textílie Outlast® zlepšuje pohodlie tisícov osôb a práve preto dostala ocenenie Certified Space Technology. Textílie je schopná vyrovnať teplotné rozdiely, keď pohltí nadmerné teplo a navráti je len v okamihu nevyhnutné nutnosti. Výsledkom je vyrovnaná teplota a znížené potenie. Prispôsobením sa mikroklímy ľudskej kože, Outlast® zabraňuje podchladeniu a predchádza nepríjemným pocitom chladu, zaručujúc tak hlboký a relaxačný spánok.

 

PROBIOTIC

Probiotic je úprava, ktorá znižuje riziko alergie a astmy absolútne prírodnými prostriedkami. Probiotic udržuje vašu posteľ čistú a zdravou.Tato dvakrát patentovaná technológia je 100% ekologická, prírodné a inteligentný, vytvorená pre naozaj osviežujúci a pohodlný nočný spánok. Probiotická mikrofauny je zakotvená v textílii vo forme obalených mikrospóry (podobne ako semienka rastlín v krajine). Tieto vybrané mikroorganizmy zostanú neaktívne do chvíle, kým nie sú uvoľnené kontaktom ľudského tela s matracom. V tomto bode sa stanú aktívnymi.

 

SILVER SAFE

Moderná západná medicína vie, že striebro je najúčinnejší v boji proti mikróbom a je tiež jedným z nejvodivějších prvkov, čo mu dovoľuje zabrániť nepríjemným elektrostatickým výbojom textílie. Reguluje telesnú teplotu vďaka svojej schopnosti odrazu a vyžarovanie tepla. Túto schopnosť si vlákno udrží po celú dobu životnosti textílie aj po početných praniach.

 

SCENSIC®

Technológia Scensic® prenáša aromaterapické účinky vône textílie na stav a rozpoloženie ľudskej duše. Vytvorená v 3 variantoch parfumácia: levanduľa, zelený čaj a kvetinová vôňa čistoty. Levanduľa a zelený čaj majú terapeutické schopnosti: ich vôňa upokojujúce a relaxačné schopnosti, odstraňuje psychické napätie a telesnú únavu, prírodný prostriedok pre nerušený spánok, a prináša pocit kompletného pohodlia. Textílie kvetinové vône čistoty prináša príjemnú vôňu čistoty spojenú s jemnú vôňu kvetov.
Fragrance Scensic®, aplikovanej špeciálnou metódou vloženie mikro-kapslí (unikátny systém aplikácie a udržanie parfumácie na povrchu textílií), sa uvoľňujú počas spánku prostredníctvom pohybov tela a ovplyvňujú tak pozitívne našej myseľ.

 

SOFT CARE

Mäkká ako hodváb. Táto textília je vyrobená zo špeciálneho viskózového vlákna biologicky kompletne rozložiteľného. vzhľad podobný hodvábu s uchovaním sýtych a žiarivých farieb. Textílie Soft Care, extrémne príjemná, mäkká a pohodlná, prináša svojmu užívateľovi výnimočný pocit sviežosti a pohodlia. Absorbuje vlhkosť, je priedušná a odolná.

Dopytový formulár

Připojit soubory